...:::Hayat Forum:::...
...:::Hayat Forum:::... Hoşgeldiniz Daha Kaliteli Bir Hizmet Almak İçin Lütfen Üye Olunuz...


[ Hayat Forum Takımı ]
Giriş yap

Şifremi unuttum

Yönetim Duyuruları

Bu Bir HayatForum Servisidir!


Fanatikler Forumumuzda Açılan Fan Takımlar Açılmıştır. Gruplarımıza İstediğiniz Gibi Üye olabilirsiniz. Teşekkür Ederiz!
NOT: TARAFTAR GRUBUNA GİRDİĞİNİZ TAKTİRDE PROFİLİNİZE +20  ÜN PUANI GELECEKTİR!!!
ChatBox Açılmıştır İyi Sohbetler Dileriz
Not: Forum Opları(Yöneticileri) Hafta Sonları Cmrts./pzr Günler Onlinedırlar... Mod. Başvuruları Başlamıştır İlgilenenler Mod. Başvuruları Adlı Sayfayı Ziyaret Edebilirler

En iyi yollayıcılar
FM (223)
 
esdjm12 (27)
 
bektasakar (2)
 
pastel (2)
 
Neron (1)
 

En son konular
» Güiza'dan şok sözler
Paz Tem. 05, 2009 11:26 am tarafından FM

» Fenerbahçe 3 genç oyuncu aldı
Paz Tem. 05, 2009 11:24 am tarafından FM

» Burayaaa!
Paz Tem. 05, 2009 11:21 am tarafından FM

» Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur
Ptsi Haz. 29, 2009 12:14 pm tarafından FM

» Üye olmak İstiyorum
Paz Mayıs 31, 2009 7:06 pm tarafından FM

» Üye olmak İstiyorum
Paz Mayıs 31, 2009 7:03 pm tarafından FM

» Üyelik Kayıtları İçeridedir
Paz Mayıs 31, 2009 6:57 pm tarafından FM

» Harry potter
Perş. Mayıs 28, 2009 3:18 pm tarafından FM

» Gerekli Olan Özellikler
Çarş. Mayıs 27, 2009 9:27 pm tarafından FM

» MAYIS/2009 TOP 4'ü
Çarş. Mayıs 27, 2009 7:20 pm tarafından FM

» Sundew'in tüyleri
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:27 pm tarafından FM

» Venüs bitkisi
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:26 pm tarafından FM

» Küstüm otu
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:24 pm tarafından FM

» Kardelenler
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:23 pm tarafından FM

» Passiflore çiçeği
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:22 pm tarafından FM

» Arum zambağı
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:22 pm tarafından FM

» Fotosentezin sonuçları
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:21 pm tarafından FM

» Fotosentez olayı tesadüfen oluşmaz
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:20 pm tarafından FM

» Fotosentez İçin Gerekli Olan Her şey Gibi Güneş Işığı da Özel Olarak Ayarlanmıştır
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:19 pm tarafından FM

» Fotosentez İçin Gerekli Olan Her şey Gibi Güneş Işığı da Özel Olarak Ayarlanmıştır
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:18 pm tarafından FM

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 52 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 2:05 am tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: mehmettepe

Kullanıcılarımız toplam 156 mesaj attılar bunda 149 konu
Ocak 2019
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Takvim Takvim

Reklam Alanı
Anahtar-kelime

RSS akısı


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur

Ptsi Haz. 29, 2009 12:14 pm tarafından FM

Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak

Yorum: 0


Farenizi kullanma

Aşağa gitmek

dikkat Farenizi kullanma

Mesaj tarafından FM Bir C.tesi Ekim 18, 2008 8:02 pm

Fiziksel dünyadaki nesnelerle etkileşmek için ellerinizi kullandığınız gibi, bilgisayar ekranınızdaki öğelerle etkileşmek için farenizi kullanabilirsiniz. Farenizle üstüne gelerek ve tıklatarak nesneleri taşıyabilir, açabilir, değiştirebilir, çöpe atabilir ve diğer eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Temel parçalarFarenin normal olarak iki düğmesi vardır: birincil düğme (genellikle sol düğme) ve ikinci düğme (genellikle sağ düğme). En sık kullanacağınız düğme birincil düğmedir. Farelerin çoğunda, belgeler ve web sayfalarında daha kolay kaydırmanıza yardımcı olmak için düğmelerin arasında kaydırma tekerleği bulunur. Bazı farelerde, kaydırma tekerleği basıldığında üçüncü düğme görevini görür. Gelişmiş farelerde, başka işlevleri gerçekleştirebilecek ek düğmeler olabilir.

Farenin parçaları
Fareyi tutma ve hareket ettirme

Fare işaretçileriFarenizi klavyenizin yan tarafına fare altlığı gibi temiz ve pürüzsüz bir yüzeye yerleştirin. Fareyi yumuşak ve nazik bir şekilde işaret parmağınız birincil düğme üzerinde ve baş parmağınız yanda olacak şekilde tutun. Fareyi hareket ettirmek için herhangi bir yönde yavaşça kaydırın. Döndürmeyin—farenin önünü sizden ileriye doğru tutun. Fareyi hareket ettirdiğinizde, ekranınız üzerindeki işaretçi (resme bakın) benzer yönde hareket eder. Masanızın veya fare altlığınızın üzerinde farenizi hareket ettirecek yeriniz kalmazsa, yalnızca fareyi kaldırıp geri kendinize yaklaştırın.

Fareyi bileğinizi düz olarak hafifçe tutun.
İşaretleme, tıklatma ve sürüklemeEkran üzerindeki bir öğenin üstüne gelme, farenizi işaretçi öğeye dokunuyormuş gibi görünecek şekilde taşımak demektir. Bir öğenin üstüne geldiğinizde , genellikle öğeyi açıklayan küçük bir kutu gösterilir. Örneğin, masaüstünde Geri Dönüşüm Kutusu'nun üstüne geldiğinizde, şu bilgiler bulunan bir kutu açılır:: "Sildiğiniz dosya ve klasörleri içerir."

Nesne üstüne gelindiğinde, nesneyle ilgili açıklayıcı bir ileti gösterilir
Üstüne geldiğiniz öğeye göre işaretçi değişebilir. Örneğin, web tarayıcınızda bir bağlantı üstüne geldiğinizde, işaretçi ok şeklinden işaret parmağı bulunan bir ele dönüşür. .

Fare eylemlerinin çoğu, fare düğmelerinin birine basmayla üstüne gelmeyi birleştirir. Fare düğmelerinizi kullanmanın dört ana yöntemi vardır: tıklatma, çift tıklatma, sağ tıklatma ve sürükleme.
Tıklatma (tek tıklatma)Bir öğeyi tıklatmak için, ekran üzerinde öğenin üstüne gelin ve ardından birincil düğmeyi (genellikle sol düğme) basıp bırakın.

Tıklatma genellikle bir öğeyi seçmek (işaretlemek) veya bir menüyü açmak için kullanılır. Buna bazen tek tıklatma veya sol tıklatma da denir.

Çift tıklatmaBir öğeyi çift tıklatmak için, ekranda bir öğenin üstüne gelin ve ardından iki kere hızlıca tıklatın. İki tıklatma arasında çok fazla ara verilirse, çift tıklatma yerine iki ayrı tıklatma olarak yorumlanabilir.

Çift tıklatma, genellikle masaüstünüzdeki öğeleri açmak için kullanılır. Örneğin, masaüstündeki simge'sini çift tıklatarak bir programı başlatabilir veya bir klasörü açabilirsiniz.
İpucu

 • Çift tıklatmada sorun yaşıyorsanız, çift tıklatma hızını (tıklatmalar arasında kabul edilebilir süre miktarı) ayarlayabilirsiniz. Şu adımları uygulayın:  1. [url=http://hayatforum.bosfforum.com/shortcut:%25systemroot%25\system32\control.exe /name Microsoft.Mouse]Fare Özellikleri'ni açmak için tıklatın.[/url]


  2. Düğmeler sekmesini ve ardından Çift tıklatma hızı'nı tıklatın, hızı artırmak veya azaltmak için kaydırıcıyı hareket ettirin.
Sağ tıklatmaBir öğeyi sağ tıklatmak için, ekran üzerinde öğenin üstüne gelin ve ardından ikincil düğmeyi (genellikle sağ düğme) basıp bırakın.

Öğeyi sağ tıklatıldığında, genellikle öğeyle yapabileceklerinizin bir listesi gösterilir. Örneğin, masaüstünüzdeki Geri Dönüşüm Kutusu'nu sağ tıklattığınızda, Windows, Geri Dönüşüm Kutusu'nu açmanızı, boşaltmanızı, silmenizi veya özelliklerinim görmenizi sağlayan bir menü gösterilir. Öğeyle ne yapıldığından emin değilseniz, sağ tıklatın.

Geri Dönüşüm Kutusu'nu sağ tıklatıldığında, ilgili komutlar menüsü açılır
SürüklemeÖğeleri sürükleyerek ekranınızda dolaştırabilirsiniz. Nesneyi sürüklemek için, ekranda nesnenin üstüne gelin, birincil düğmeye basın ve basılı tutun, nesneyi yeni bir konuma taşıdıktan sonra birincil düğmeyi serbest bırakın.

Sürükleme (bazen sürükleme ve bırakma da denir), genellikle dosyaları ve klasörleri farklı bir yere taşımak ve pencereleri ve simgeleri ekranınızda dolaştırmak için kullanılır.


Kaydırma tekerleğini kullanmaFarenizin bir kaydırma tekerleği varsa, belgelerinizi ve web sayfalarınızı kaydırmak için kullanabilirsiniz. Aşağı kaydırmak için, tekerleği geriye doğru (size doğru) döndürün. Yukarı kaydırmak için, tekerleği ileriye doğru (sizden uzağa) döndürün.

Farenizi özelleştirmeFare ayarlarınızı kişisel tercihlerinize uydurmak için değiştirebilirsiniz. Örneğin, fare işaretçinizin ekranda dolaşma hızını veya işaretçinin görünümünü değiştirebilirsiniz. Solaksanız, birincil düğmeyi sağ düğme olacak şekilde seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, bkz. Fare ayarlarını değiştirme.

Farenizi güvenle kullanmanız için ipuçlarıFarenizin düzgün tutulması ve hareket ettirilmesi, özellikle bilgisayarınızı uzun süre kullanıyorsanız, bileklerinizin, ellerinizi ve kollarınızın acımasını veya yaralanmasını önlemenize yardımcı olur. Sorunlardan sakınmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları: • Farenizi dirsek düzeyinde yerleştirin. Kollarınızın üst kısmı yan taraflarınızda rahat olmalıdır.


 • Farenizi sıkmayın veya sıkı bir şekilde kavramayın. Hafifçe tutun.


 • Fareyi, kolunuzu dirseğiniz üzerinde döndürerek hareket ettirin. Bileğinizi yukarı, aşağı veya yanlara bükmekten sakının.


 • Fare düğmesini tıklatırken hafifçe dokunun.


 • Parmaklarınızı gevşek tutun. Parmaklarınızı düğmelerin hemen üzerinde tutmayın.


 • Fareyi kullanmanız gerekmiyorsa, tutmayın.


 • Her 15 - 20 dakikalık bilgisayar kullanımından sonra kısa molalar verin.
avatar
FM
Patron
Patron

Erkek
Mesaj Sayısı : 223
Doğum tarihi : 09/07/95
Yaş : 23
Nerden : Eskişehir
Lakap : Bektas
Kayıt tarihi : 03/07/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz