...:::Hayat Forum:::...
...:::Hayat Forum:::... Hoşgeldiniz Daha Kaliteli Bir Hizmet Almak İçin Lütfen Üye Olunuz...


[ Hayat Forum Takımı ]
Giriş yap

Şifremi unuttum

Yönetim Duyuruları

Bu Bir HayatForum Servisidir!


Fanatikler Forumumuzda Açılan Fan Takımlar Açılmıştır. Gruplarımıza İstediğiniz Gibi Üye olabilirsiniz. Teşekkür Ederiz!
NOT: TARAFTAR GRUBUNA GİRDİĞİNİZ TAKTİRDE PROFİLİNİZE +20  ÜN PUANI GELECEKTİR!!!
ChatBox Açılmıştır İyi Sohbetler Dileriz
Not: Forum Opları(Yöneticileri) Hafta Sonları Cmrts./pzr Günler Onlinedırlar... Mod. Başvuruları Başlamıştır İlgilenenler Mod. Başvuruları Adlı Sayfayı Ziyaret Edebilirler

En iyi yollayıcılar
FM (223)
 
esdjm12 (27)
 
bektasakar (2)
 
pastel (2)
 
Neron (1)
 

En son konular
» Güiza'dan şok sözler
Paz Tem. 05, 2009 11:26 am tarafından FM

» Fenerbahçe 3 genç oyuncu aldı
Paz Tem. 05, 2009 11:24 am tarafından FM

» Burayaaa!
Paz Tem. 05, 2009 11:21 am tarafından FM

» Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur
Ptsi Haz. 29, 2009 12:14 pm tarafından FM

» Üye olmak İstiyorum
Paz Mayıs 31, 2009 7:06 pm tarafından FM

» Üye olmak İstiyorum
Paz Mayıs 31, 2009 7:03 pm tarafından FM

» Üyelik Kayıtları İçeridedir
Paz Mayıs 31, 2009 6:57 pm tarafından FM

» Harry potter
Perş. Mayıs 28, 2009 3:18 pm tarafından FM

» Gerekli Olan Özellikler
Çarş. Mayıs 27, 2009 9:27 pm tarafından FM

» MAYIS/2009 TOP 4'ü
Çarş. Mayıs 27, 2009 7:20 pm tarafından FM

» Sundew'in tüyleri
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:27 pm tarafından FM

» Venüs bitkisi
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:26 pm tarafından FM

» Küstüm otu
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:24 pm tarafından FM

» Kardelenler
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:23 pm tarafından FM

» Passiflore çiçeği
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:22 pm tarafından FM

» Arum zambağı
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:22 pm tarafından FM

» Fotosentezin sonuçları
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:21 pm tarafından FM

» Fotosentez olayı tesadüfen oluşmaz
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:20 pm tarafından FM

» Fotosentez İçin Gerekli Olan Her şey Gibi Güneş Işığı da Özel Olarak Ayarlanmıştır
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:19 pm tarafından FM

» Fotosentez İçin Gerekli Olan Her şey Gibi Güneş Işığı da Özel Olarak Ayarlanmıştır
Çarş. Mayıs 27, 2009 6:18 pm tarafından FM

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 52 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 2:05 am tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: mehmettepe

Kullanıcılarımız toplam 156 mesaj attılar bunda 149 konu
Eylül 2018
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Takvim Takvim

Reklam Alanı
Anahtar-kelime

RSS akısı


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur

Ptsi Haz. 29, 2009 12:14 pm tarafından FM

Engellenen Kullanıcımız Şuuan YOktur sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak sırıtmak

Yorum: 0


Bilgisayara giriş

Aşağa gitmek

Konu Bozuk Bilgisayara giriş

Mesaj tarafından FM Bir C.tesi Ekim 18, 2008 7:16 pm

Bilgisayara giriş

Bilgisayarlara yeni misiniz? Ne yaptıklarını ve neden birini kullanmak istediğinizi merak mı ediyorsunuz? Hoş geldiniz—doğru yerdesiniz. Bu makalede, bilgisayarlar için bir genel bakış verilmektedir: nedirler, farklı türleri ve onlarla neler yapabilirsiniz.
Bilgisayarlar nedir?Bilgisayarlar, yordamlar veya programlar kümesine göre görevleri ve hesaplamaları gerçekleştiren makinelerdir. 1940'larda tanıtılan ilk tam elektronik bilgisayarlar, işletmek için ekiplere gerek duyan kocaman makinelerdir. Bu önceki makinelerle karşılaştırıldığında, günümüzün bilgisayarları hayret vericidir. Yalnızca binlerce defa hızlı olmayıp, masanıza, dizinize hatta cebinize sığabilirler.

Bilgisayarlar, donanım ve yazılım etkileşimiyle çalışırlar. Donanım, kasa ve onun içindeki her şey dahil görüp dokunabileceğiniz bilgisayar parçalarını ifade eder. Donanımın en önemli parçası, bilgisayarınızın içinde bulunan merkezi işlem birimi (CPU) veya mikroişlemci olarak adlandırılan çok küçük bir dikdörtgen yongadır. Bilgisayarınızın "beyni"dir—yordamları yorumlayan ve hesaplamaları gerçekleştiren parça. Monitör, klavye, fare, yazıcı ve diğer bileşenler gibi donanım öğeleri genellikle donanım aygıtları veya aygıtlar olarak adlandırılır.

Yazılım, donanıma ne yapacağını söyleyen yordamları veya programları ifade eder. Bilgisayarınızda harfleri yazmak için kullanabileceğiniz sözcük işlemci programı bir yazılım türüdür. İşletim sistemi (OS),bilgisayarınızı ve bağlı aygıtları yöneten yazılımdır. İyi bilinen iki işletim sistemi Windows ve Mac OS'dur. Bilgisayarınız Windows işletim sistemini kullanmaktadır.

Bilgisayar türleriBoyut ve özellik ölçüsüne göre bilgisayarlar. Ölçünün bir ucunda oldukça karmaşık hesaplamaları gerçekleştiren birbirine bağlı binlerce mikroişlemciye sahip büyük bilgisayarlar olan süper bilgisayarlar var. Diğer uçta arabalara, TV'lere, stereo sistemlere, hesap makinelerine ve ev aletlerine katıştırılmış çok küçük bilgisayarlar var. Bu bilgisayarlar sınırlı sayıda işi gerçekleştirmek üzere yapılmışlardır.

Kişisel bilgisayar ya da PC, aynı anda bir kişinin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu bölümde, çeşitli kişisel bilgisayar türleri açıklanmaktadır. masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, el bilgisayarları ve Tablet PC'ler.
Masaüstü bilgisayarlarMasaüstü bilgisayarlar, masada kullanmak için tasarlanmışlardır. Normalde, diğer kişisel bilgisayar türlerinden daha büyük ve daha güçlüdürler. Masaüstü bilgisayarlar ayrı bileşenlerden oluşur. Sistem birimi olarak adlandırılan ana bileşen, genellikle masanın üstünde veya altında duran dikdörtgen kasadır. Monitör, fare ve klavye gibi diğer bileşenler sistem birimine bağlanır.

bilgisayarı
Dizüstü bilgisayarlarDizüstü bilgisayarlar, ince ekranlı, hafif ve taşınabilir PC'lerdir. Küçük boyutlarından dolayı defter bilgisayarlar olarak da adlandırılırlar. Dizüstüler pille çalışabildiklerinden, her yere taşıyabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak, dizüstü bilgisayarlarda CPU, ekran ve klavye tek bir kasada birleştirilmiştir. Kullanılmadığı zaman ekran klavyenin üstüne katlanır.

Dizüstü bilgisayarı
El bilgisayarlarıEl bilgisayarları, aynı zamanda kişisel dijital yardımcılar (PDA'lar) olarak da adlandırılırlar, hemen hemen her yere taşınabilecek kadar küçük pille beslenen bilgisayarlardır. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar kadar güçlü olmasalar da, el bilgisayarları randevuları zamanlamak, adres ve telefon numaralarını depolamak ve oyun oynamak için kullanışlıdırlar. Bazılarının, telefon aramaları yapma veya Internet'e erişme gibi gelişmiş özellikleri vardır. El bilgisayarlarında klavyeler yerine parmağınızla veya kalem (kalem şeklinde işaretleme aracı) ile kullanılan dokunmatik ekranlar vardır.

El bilgisayarı
Tablet PC'lerTablet PC'ler, dizüstü bilgisayarların ve el bilgisayarlarının özelliklerinin birleştirildiği taşınabilir PC'lerdir. Dizüstü bilgisayarlara benzer şekilde, güçlüdürler ve yerleşik ekranları vardır. El bilgisayarlarına benzer şekilde, genellikle kalem yerine bir tablet kalemiyle ekrana not yazmanızı veya resim çizmenizi sağlar. Ayrıca, el yazınızı yazılı metne dönüştürürler. Bazı Tablet PC'leri, altındaki klavyeyi ortaya çıkarmak için etrafında dönen ve açılan bir ekran sayesinde "çevrilebilir"dir.

Tablet PC

Bilgisayarlarla ne yapabilirsiniz?Birçok kişi, işyerinde kayıt tutmak, veri çözümlemek ve projeleri yönetmek için bilgisayarları kullanmaktadır. Evde, bilgisayarları bilgileri bulmak, resim ve müzik depolamak, mali durumu izlemek, oyun oynamak ve başkalarıyla iletişimde bulunmak için kullanabilirsiniz—bunlar yalnızca olasılıkların birkaçıdır.

Ayrıca, bilgisayarınızı dünyadaki bilgisayarları bir ağ olan Internet'e bağlanmak için kullanabilirsiniz. Şehirlerin çoğunda ve giderek artan şekilde daha az kalabalık olan yerlerde aylık ücret karşılığında Internet erişimi kullanılabilir. Internet erişimi sayesinde, dünyanın her tarafındaki kişilerle iletişim kurabilir ve çok miktarda bilgi bulabilirsiniz.

Bilgisayarla en yaygın olarak yapılan şeyler şunlardır:
WebWorld Wide Web (genellikleWeb veya web olarak adlandırılır), dev bir bilgi kaynağıdır. Web, bilgilerin çoğunu görsel biçimde gösterdiğinden, Internet'in en yaygın kullanılan bölümüdür. Haber başlıkları, metin ve resimler sesli ve animasyonlu olarak daha çok magazin sayfasına benzer şekilde tek web sayfasında birleştirilebilir. Web sitesi, birbirine bağlı web sayfaları koleksiyonudur. Web, milyonlarca web sitesi ve milyarlarca web sayfası içerir.

Web sayfası örneği (Microsoft Game Studios)
Web'de sörf yapma web'i araştırma demektir. Web'de düşünülebilinen hemen hemen her konu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Örneğin, haber hikayelerini ve film yorumlarını okuyabilir, havayolu zaman çizelgelerini denetleyebilir, sokak haritalarına bakabilir, şehrinizin hava tahminini alabilir veya bir sağlık koşulunu araştırabilirsiniz. Şirketlerin, resmi kuruluşların, müzelerin ve kütüphanelerin çoğunun ürünleri, hizmetleri veya koleksiyonlarıyla ilgili web siteleri vardır. Sözlük ve ansiklopedi gibi başvuru kaynakları da geniş ölçüde kullanılmaktadır.

Ayrıca, web alışveriş yapanların zevk aldığı bir yerdir. Belli başlı satıcıların web sitelerinden ürünlere—kitaplar, müzik, oyuncaklar, elbise, elektronik eşyalar ve daha fazlası—göz atabilir ve satın alabilirsiniz. Açık arttırmalı teklif yöntemini kullanan web siteleriyle kullanılmış öğeleri de alıp satabilirsiniz.

Internet'te ve web'de araştırma yapmayla ilgili daha fazla bilgi için, bkz. Internet'te araştırma yapma.

E‑postaE‑posta (elektronik postanın kısaltması), diğer kişilerle iletişim kurmanın kullanışlı bir yoludur. E‑posta iletisi gönderdiğinizde, alıcının e‑posta kutusuna hemen ulaşır. Aynı anda birden çok kişiye e‑posta gönderebilir ve e‑posta iletilerini kaydedebilir, yazdırabilir ve başkalarına iletebilirsiniz. Belgeler, resimler ve müzik dosyaları dahil olmak üzere hemen hemen her türlü dosya'yı e‑postayla gönderebilirsiniz. Ayrıca, e‑postada pula gerek duymazsınız! Bkz. E‑postaya başlarken.

Anında iletiAnında ileti, başka biriyle veya kişi grubuyla gerçek zamanlı görüşme yapmaya benzer. Bir anında ileti yazdığınızda veya gönderdiğinizde, ileti tüm alıcılar tarafından hemen görülebilir. E‑postadan farklı olarak, tüm katılımcılar aynı anda çevrimiçi (Internet'e bağlı) ve bilgisayarlarında olmalıdırlar. Anında iletiyle iletişim kurmaya sohbet etme denir.

Resimler, müzik ve filmlerDijital fotoğraf makineniz varsa, resimlerinizi fotoğraf makinesinden bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Ardından, onları yazdırabilir, slayt gösterileri oluşturabilir veya e‑postayla veya web sitesine göndererek başkalarıyla paylaşabilirsiniz. (Fotoğraflarınızla ne yapabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için, bkz. Dijital resimlerle çalışma .) Ayrıca, ses CD'lerinden müzik alarak (bilgisayarınıza aktararak) ya da bir müzik web sitesinden şarkı satın alarak bilgisayarınızda müzik de dinleyebilirsiniz. Ya da, Internet üzerinden yayın yapan binlerce radyo istasyonundan birini dinleyebilirsiniz. Bilgisayarınızsa DVD oynatıcı varsa, film izleyebilirsiniz.

OyunOyun oynamaktan hoşlanır mısınız? Düşünülebilen her kategoride sizi eğlendirecek binlerce bilgisayar oyunu vardır. Bir yarış arabasının direksiyonuna geçin, zindanda korkunç yaratıklarla savaşın veya medeniyetleri ve imparatorlukları yönetin! Birçok oyun, Internet üzerinden tüm dünyadaki başka oyuncularla yarışmanız sağlar. Windows, çeşitli kart oyunları, yap boz oyunları ve strateji oyunları içermektedi
avatar
FM
Patron
Patron

Erkek
Mesaj Sayısı : 223
Doğum tarihi : 09/07/95
Yaş : 23
Nerden : Eskişehir
Lakap : Bektas
Kayıt tarihi : 03/07/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz